Centrum Szkoleniowe KLANZA w Krakowie

 

18 lipca 2000 r. Zarząd Główny w Lublinie powołał do życia niepubliczną placówkę doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym.
Centrum Szkoleniowe KLANZA wpisane jest do ewidencji MEN pod poz. DN.2.14123/rej/18/00. Obowiązki Dyrektora Centrum pełni obecnie Lucyna Bzowska.

Od  dnia 1 września 2014 roku działa Centrum Szkoleniowe KLANZA w Krakowie.
Dyrektorem jest Joanna Niedziałek (tel. 727 555 717)

Centrum Szkoleniowe KLANZA w Krakowie - wpisane jest do prowadzonej przez Marszałka Województwa Małopolskiego  ewidencji niepublicznych placówek doskonalenia nauczycieli pod nr 63/2014. Placówka obejmuje zasięgiem działania obszar Rzeczypospolitej Polskiej.

Celem Centrum jest organizowanie i prowadzenie doskonalenia zawodowego nauczycieli i kadry kierowniczej publicznych i niepublicznych szkół i placówek oświatowych wykorzystując wypracowaną przez 20 lat doświadczeń METODĘ KLANZY 
Warsztaty prowadzi kadra pedagogiczna z długoletnim stażem i bogatym doświadczeniem.

 

KARTA ZGŁOSZENIA NA WARSZTATY - do pobrania

Znalezione obrazy dla zapytania super cena super okazja

Zapisz się na dwa warsztaty a zapłacisz tylko 230zł!

 

Pakiet warsztatów weekendowych:

1.POLSKA- NIEPODLEGŁOŚĆ I TRADYCJA + FOLKOWA ZABAWA- INTEGRACYJNE FORMY POLSKICH TAŃCÓW LUDOWYCH

2.BALONOWE LOVE- WIOSNA + PROGRAMOWANIE NA DYWANIE. ELEMENTY PROGRAMOWANIA W NAUCZANIU PRZEDSZKOLNYM I WCZESNOSZKOLNYM

3. W NIEZWYKŁYM ŚWIECIE MUZYKI FILMOWEJ cz.2 + TEATR DO GÓRY NOGAMI. ZABAWY TEKSTEM, MUZYKĄ I PLASTYKĄ W PRZEDSTAWIENIACH DZIECIĘCYCH


Laughing Warsztaty : ŁATWE TAŃCE DLA KAŻDEGO-MAŁEGO I DUŻEGO-PILOTAŻ

Prowadzący: Anna Pokój trener PSPiA Klanza  i Piotr Pokój trener PSPiA Klanza

Miejsce :   Samorządowe  Przedszkole nr 65 Kraków ul. Strzelców 5 Kraków

Termin:       11-12.01.2018 piątek : 16:00-20:00 sobota : 9:00-17:00

Ilość godzin: 15

Odpłatność : 155 zł. Członkowie Klanzy 145 zł.

Nowy warsztat małżeńskiego duetu. Tańce, zabawy integracyjne i działania plastyczne zostały zebrane w bloki tematyczne: „Od Azji do Ameryki Południowej”, „Na Dzikim Zachodzie”, „Na zamku”, „W kosmosie”, „W Polsce”. W choreografiach zostały wykorzystane rekwizyty takie, jak chustki, pompony i wstążki gimnastyczne.
Warsztat jest adresowany do nauczycieli przedszkoli i wczesnej edukacji, nauczycieli świetlic oraz studentów kierunków pedagogicznych.

 

Laughing Warsztaty : MUZYKA ETNICZNA W ZABAWACH DLA DZIECI

Prowadzący: Małgorzata Sikora trener PSPiA Klanza

Termin:       25-26.01.2019     piątek: 16:00-20:00   sobota: 9:00-17:00

Miejsce: Samorządowe Przedszkole nr 5, Kraków ul. Zachodnia 6a

Ilość godzin: 15

Koszt: 180zł

Celem warsztatu jest przybliżenie poprzez muzykę tradycji, obrzędowości i klimatu indiańskich, afrykańskich i azjatyckich (Indie, Chiny) grup etnicznych. Uczestnicy podczas szkolenia oprócz nauki tradycyjnych tańców i zabaw wykonają charakterystyczną dla tych grup biżuterię, zabawki i elementy strojów. Tańce można wykorzystać na różnych uroczystościach, a prace plastyczne mogą być miłym prezentem dla najbliższych (rodziców, dziadków, przyjaciół). Szkolenie adresowane jest do nauczycieli przedszkoli, szkół, świetlic oraz studentów, którzy szukają inspiracji do pracy z dzieckiem.

Laughing Warsztaty : POLSKA- NIEPODLEGŁOŚĆ I TRADYCJA

Prowadzący: Mirosław Bzowski trener PSPiA Klanza

Miejsce :     Kraków (zostanie podane w terminie późniejszym)

Termin:       8.02.2019  piątek: 16:00-20:00

Ilość godzin: 5

Odpłatność : 85 zł

Warsztaty adresowane są do nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczania  zintegrowanego, nauczycieli wychowania fizycznego, animatorów kultury, pracowników placówek opiekuńczo-wychowawczych, liderów grup, osób zajmujących się organizacją czasu wolnego.
W programie warsztatów między innymi: zabawy powitalne i pożegnalne do ludowych melodii i tradycyjnych zabaw (Krakowiaczek jeden …, Gdy strumyk płynie …, Furman, Hej, bystra woda …, Ojciec Wirgiliusz…) . Polskie tańce narodowe w integracyjnych i bardzo prostych wersjach (Polonez, Kujawiak, Krakowiak). Rytmiczne wyliczanki (Pan Piłsudski, Cała klasa gra!) i przykłady ich wykorzystania w działaniach edukacyjnych, a także przykłady zabaw i metod aktywizujących, wprowadzających i  utrwalających podstawowe informacje o Polsce, jej symbolach oraz sławnych Polakach.

Ponadto w trakcie szkolenia uczestnicy będą mogli poznać zasady organizowania Karuzeli – imprezy dla dużej grupy np. z okazji Święta Niepodległości oraz nauczyć się improwizacji taneczno-ruchowych z biało-czerwonymi chustkami i szarfami do utworów      F. Chopina.

W programie warsztatów  znajdą się także propozycje tańców integracyjnych i proste układy choreograficzne do piosenek patriotycznych (Ułani, ułani, Legiony) oraz szereg metod rozluźniających związane z ruchem, śpiewem, plastyką nawiązujące tematycznie do Polski, jej tradycji i odzyskania niepodległości.

Laughing Warsztaty : FOLKOWA ZABAWA- INTEGRACYJNE FORMY POLSKICH TAŃCÓW LUDOWYCH

Prowadzący: Mirosław Bzowski trener PSPiA Klanza

Miejsce :     Kraków (zostanie podane w terminie późniejszym)

Termin: 9.02.2019 sobota: 9:00-17:00

Ilość godzin: 10

Odpłatność : 170 zł

Warsztaty adresowane są  do nauczycieli przedszkoli, szkół oraz wychowawców placówek socjalnych i kulturalno – oświatowych. Program  zawiera naukę 14 tańców i 4 zabaw integracyjnych opracowanych na podstawie figur, motywów tanecznych polskich tańców narodowych i regionalnych oraz tekstów i melodii ludowych. Nieskomplikowane, bardzo proste układy taneczne m.in. poloneza, kujawiaka, krakowiaka, polki, trojaka, owczareczka, polki tramblanki, liter, walczyka lubelskiego, mamlasa,  ciekawie zaaranżowane melodie i wesołe teksty piosenek  oraz działania plastyczne gwarantują dużą dawkę dobrej zabawy, ruchu, relaksu i odprężenia, a także obcowania z folklorem – naszym narodowym dziedzictwem.

 

Laughing Warsztaty : BALONOWE LOVE- WIOSNA

Prowadzący: Beata Frankiewicz trener PSPiA Klanza

Miejsce :     Kraków (zostanie podane w terminie późniejszym)

Termin:       8.03.2019   piątek: 16:00-20:00

Ilość godzin: 5

Odpłatność : 100 zł

Balonowe love, czyli dekoracje, których nie można kupić w żadnym sklepie, nie można ich także schować na strych i zawiesić w kolejnym sezonie. Są niepowtarzalne i jedyne w swoim rodzaju, niczym świąteczna atmosfera. Podczas warsztatu uczestnicy będą wykonywać balonowe cuda, które wzbudzą zachwyt nie tylko dzieci, ale także rodziców i rady pedagogicznej. Warsztaty wykorzystują technikę skręcania balonów. By uczestniczyć w zajęciach, nie jest potrzebne doświadczenie w skręcaniu balonów.

Laughing Warsztaty : PROGRAMOWANIE NA DYWANIE. ELEMENTY PROGRAMOWANIA W NAUCZANIU PRZEDSZKOLNYM I WCZESNOSZKOLNYM

Prowadzący: Beata Frankiewicz trener PSPiA Klanza

Miejsce :     Kraków (zostanie podane w terminie późniejszym)

Termin:       9.03.2019   sobota: 9:00-17:00

Ilość godzin: 10

Odpłatność : 150 zł

Algorytmy, funkcje, pętle, sekwencje, warunki – to terminy doskonale znane programistom, ale wśród nauczycieli przedszkolnych i wczesnoszkolnych mogą wzbudzać przerażenie. Na szczęście dzieciom żadne straszne słowa nie przeszkadzają w dobrej zabawie. Warsztaty to propozycje zabaw i gier bez użycia komputerów, które wprowadzają dzieci w świat programowania. Komputer zrobi dokładnie to, co mu się poleci: nie domyśli się intencji i nie będzie kierować się zdrowym rozsądkiem. Dlatego tak ważne jest rozwijanie u dzieci logicznego myślenia i precyzyjnego formułowania myśli, rozwiązywania problemów, abstrakcyjnego myślenia – wszystko po to, by zrozumieć „świat maszyn” i nauczyć się z nimi rozmawiać. Dzięki powyższym umiejętnościom także rozumienie naszego ludzkiego świata stanie się dla nas zdecydowanie łatwiejsze

Laughing Warsztaty : W NIEZWYKŁYM ŚWIECIE MUZYKI FILMOWEJ cz.2

Prowadzący: Anna Jendryka trener PSPiA Klanza

Miejsce :     Kraków (zostanie podane w terminie późniejszym)

Termin:       22.03.2019   piątek: 16:00-20:00

Ilość godzin: 5

Odpłatność : 85 zł.

Muzyka filmowa – stworzona przez wybitnych kompozytorów, grana przez najlepsze orkiestry, wymykająca się prostym klasyfikacjom i podziałom na style czy gatunki muzyczne – stanowi fantastyczny materiał do pracy z dzieckiem. To, co zachwyca szczególnie, to ogromne bogactwo form i dźwięków, niebywała różnorodność, siła przekazu i ładunek emocji, które niesie. Dzięki wybranym tematom filmowym rozpoczynamy wędrówkę w czasie i przestrzeni, ulegając magii, która im towarzyszy. Na warsztatach będziemy bawić się przy muzyce filmowej, tworzyć proste układy choreograficzne, opowieści muzyczne do znanych tematów autorstwa wybitnych kompozytorów, takich jak: Hans Zimmer, Ennio Morricone, Michał Lorenc czy Vangelis. Dzięki połączeniu przepięknych motywów muzycznych z barwnymi rekwizytami i ruchem powstają efektowne, widowiskowe choreografie, które z jednej strony zaskakują i poruszają widza, a z drugiej stanowią silne przeżycie dla samych wykonawców. Moc tej muzyki i jej niezwykłe brzmienia sprawiają, że nawet najprostsze pomysły zyskują artystyczny przekaz i głębię.

 

Laughing Warsztaty : TEATR DO GÓRY NOGAMI. ZABAWY TEKSTEM, MUZYKĄ I PLASTYKĄ W PRZEDSTAWIENIACH DZIECIĘCYCH

Prowadzący: Anna Jendryka trener PSPiA Klanza

Miejsce :     Kraków (zostanie podane w terminie późniejszym)

Termin:       23-24.03.2019   sobota: 9:00- 18:00 niedziela 9:00- 15:00

Ilość godzin: 15

Odpłatność : 160 zł

Teatr do góry nogami”, to warsztaty metodyczne prowadzone metodą KLANZY, przeznaczone dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej oraz wszystkich, którzy przygotowują przedstawienia z dziećmi. Autorki widzą potrzebę innego niż przed laty przygotowywania przedstawień okolicznościowych. Przygotowując propozycje sceniczne (przeznaczone także do wykorzystania podczas zajęć w grupie), położyły szczególny nacisk na humor, lekkość przekazu, proste formy teatralne, wykorzystujące dobrą literaturę dziecięcą, muzykę i proste formy plastyczne. Przedstawienia oparte na pomysłach warsztatowych można przygotować podczas kilku prób, unikając żmudnych ćwiczeń ciągnących się przez wiele tygodni. Elementy propozycji można dowolnie składać, zmieniać, dostosowywać do potrzeb przedstawienia i wieku dzieci.

 

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową: szkolenia.krakow@klanza.org.pl wraz z wypełnioną KARTĄ ZGŁOSZENIA ( do pobrania)
Po wysłaniu karty zgłoszenia otrzymacie Państwo potwierdzenie o przyjęciu zgłoszenia pod wskazany adres e-mail.
Prosimy wtedy o wpłatę należności na konto:
Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Krakowie ,

ul. Spóldzielców 7, 30-682 Kraków
nr konta bankowego: 93 1020 2892 0000 5002 0422 8466

z dopiskiem (nazwa szkolenia)

Na szkolenia zapisywane będą tylko i wyłącznie te osoby, które równolegle z wysłaniem KARTY ZGŁOSZENIA wniosą opłatę na konto za szkolenie.

Klient ma prawo do zwrotu pieniędzy tylko w przypadku odwołania zajęć przez organizatora. W wyjątkowych sytuacjach istnieje możliwość przeniesienia wpłaty na inne warsztaty z listy organizatora. Zawsze istnieje możliwość podania innej osoby na swoje miejsce.

Do każdej wpłaty na konto automatycznie wystawiamy fakturę na nazwisko osoby wpłacającej. W razie innego nabywcy lub innej formy płatności prosimy to uzgodnić z Dyrektor Centrum Szkoleniowego KLANZA w Krakowie p. Joanną Niedziałek tel. 727 555 717
poniedziałek, środa w godz. 8 30 - 11 30, oraz wtorek w godz. 18 - 20,,
e-mail: szkolenia.krakow@klanza.org.pl

Jeżeli za szkolenie płaci placówka, niezbędne jest potwierdzenie dyrekcji drogą mailową o pokryciu kosztów szkolenia oraz zgoda na wystawienie faktury na placówkę.
W przypadku wpłat dokonywanych przez placówkę prosimy w treści przelewu podać tytuł szkolenia, NIP instytucji oraz imiona i nazwiska uczestników, za których została dokonana opłata.

Faktury wystawiamy w terminie tylko  do 7 dni od daty wpływu pieniędzy na konto.


Smile Istnieje możliwość zamówienia tych lub innych warsztatów z oferty Stowarzyszenia KLANZA dla Państwa placówki.  Prowadzimy szkolenia na zamówienie dla rad pedagogicznych i innych placówek dostosowując program do indywidualnych potrzeb placówki i grona pedagogicznego.

 

Ceny warsztatów na zamówienie:

195 zł za godz. dydaktyczną (na terenie Krakowa)
205 zł za godz. dydaktyczną + koszty dojazdu (poza terenem Krakowa)

Dla warsztatów powyżej 10 godz. dydaktycznych dopuszczamy możliwość negocjacji cen.

Osoby oraz instytucje zainteresowane naszą ofertą warsztatową prosimy składać zamówienia drogą mailową:  szkolenia.krakow@klanza.org.pl

 

 

 

2009 - 2010 Klanza Kraków   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by mtCMS   •    Projektowanie stron   •    Pozycjonowanie Kraków