Centrum Szkoleniowe KLANZA w Krakowie

 

18 lipca 2000 r. Zarząd Główny w Lublinie powołał do życia niepubliczną placówkę doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnokrajowym.
Centrum Szkoleniowe KLANZA wpisane jest do ewidencji MEN pod poz. DN.2.14123/rej/18/00. Obowiązki Dyrektora Centrum pełni obecnie Lucyna Bzowska.

Od  dnia 1 września 2014 roku działa Centrum Szkoleniowe KLANZA w Krakowie.
Dyrektorem jest Joanna Niedziałek (tel. 727 555 717)

Centrum Szkoleniowe KLANZA w Krakowie - wpisane jest do prowadzonej przez Marszałka Województwa Małopolskiego  ewidencji niepublicznych placówek doskonalenia nauczycieli pod nr 63/2014. Placówka obejmuje zasięgiem działania obszar Rzeczypospolitej Polskiej.

Celem Centrum jest organizowanie i prowadzenie doskonalenia zawodowego nauczycieli i kadry kierowniczej publicznych i niepublicznych szkół i placówek oświatowych wykorzystując wypracowaną przez 20 lat doświadczeń METODĘ KLANZY 
Warsztaty prowadzi kadra pedagogiczna z długoletnim stażem i bogatym doświadczeniem.

 

KARTA ZGLOSZENIA NA WARSZTATY - do pobrania

 

Smile"NA KRÓLEWSKIM DWORZE" cz. I

Prowadzący: Klaudia Pacławska, Joanna Trygar-Polak - trenerzy KLANZY

Termin: 25.11.2017 (sobota) godz. 8:30-17:00

Miejsce: Samorządowe Przedszkole nr 87 LAJKONIK, ul. Spółdzielców 7, Kraków

Ilość godzin: 10 godz. dydaktycznych

Odpłatność: 155 zł, 145 zł członkowie KLANZY

W programie wybrane tańce dworskie renesansowe angielskie i francuskie w prostych układach dla dzieci - tło epoki. Pomysły na zajęcia plastyczne inspirowane etykietą dworską. Wykonanie broszy tiulowej, kryzy z krepiny i róży z filcu (filcowanie).
Warsztaty adresowane są do nauczycieli wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej, świetlic, organizatorów czasu wolnego.

 

SmileWSZYSTKO JEST MOŻLIWE- NIEZWYKŁY ŚWIAT MUZYKI FILMOWEJ CZ.1

Prowadzący: Anna Jendryka trener KLANZY

Termin: 19.01.2018 (piątek) 16:00-20:00

Miejsce: Szkoła Podstawowa  nr 123, ul. Okólna 16, Kraków

Ilość godzin: 5

Odpłatność:95 zł. ,członkowie KLANZY :85 zł.

Muzyka filmowa -  świat stworzony przez wybitnych kompozytorów, grany przez najlepsze orkiestry, wymykający się prostym klasyfikacjom i podziałom na style czy gatunki muzyczne, stanowi fantastyczny materiał do pracy z dzieckiem. To co zachwyca  szczególnie, to ogromne bogactwo form i dźwięków, niebywała różnorodność, siła przekazu i ładunek emocji jaki niesie. Dzięki wybranym tematom filmowym rozpoczynamy wędrówkę w czasie i przestrzeni, ulegając magii jaka im towarzyszy. Na warsztatach będziemy bawić się przy muzyce filmowej,  tworzyć proste układy choreograficzne, opowieści muzyczne  do znanych tematów  autorstwa wybitnych kompozytorów takich jak : Hans Zimmer, Ennio Morricone, Michał Lorenc czy Vangelis. Dzięki połączeniu przepięknych motywów muzycznych z barwnymi rekwizytami i ruchem,  powstają efektowne, widowiskowe choreografie, które z jednej strony zaskakują i poruszają widza, a z drugiej stanowią silne przeżycie dla samych wykonawców. Moc tej muzyki i jej niezwykłe brzmienia sprawiają, że nawet najprostsze pomysły zyskują artystyczny przekaz i głębię.

 

SmileZABAWY I PIOSENKI NA WYCIĄGNIĘCIE RĘKI - czyli jak sprawić, by czerpać radość z działań integracyjnych dla dzieci i rodziców

Prowadzący: Anna Jendryka trener KLANZY

Termin: 20-21.01.2018 sobota 8:30-18:00, niedziela: 8:30-13:00

Miejsce: Szkoła Podstawowa  nr 123, ul. Okólna 16, Kraków

Ilość godzin: 18

Odpłatność: 205 zł., członkowie KLANZY: 195 zł. (Uczestnicy otrzymują CD z materiałem muzycznym)

Autorki warsztatów: „Maluchy" cz. I i II, „Wio, koniku...", „Dla dzieci, z dziećmi, o dzieciach...", zapraszają na kolejne szkolenie metodyczne oparte na nowych, autorskich piosenkach, pląsach i zabawach.
Piosenka jest bliska dziecku. Bawi, odpręża, uczy, wychowuje. Stanowi doskonałą płaszczyznę do poznania siebie, innych, do nawiązania pozytywnych relacji w grupie, daje radość, a czasami skłania do refleksji - dlatego jest tak bardzo uniwersalna.
Jednocześnie piosenka to nie tylko słowa i melodia, ale też określony rytm, ciekawa aranżacja, czy interpretacja - a każdy z tych elementów potraktowany osobno, otwiera nowe możliwości i jest źródłem niekończących się pomysłów do pracy z grupą.
W warsztatach znalazły się - oprócz 18 autorskich piosenek (umieszczonych na płycie CD), także zabawy ruchowe, tańce, pląsy, ćwiczenia twórcze i teatralne, łatwe działania plastyczne, pomysły na proste i efektowne rekwizyty. Propozycje te można wykorzystać m.in. podczas spotkań integracyjnych dzieci i dorosłych.
Serdecznie zapraszamy nauczycieli wychowania przedszkolnego, edukacji wczesnoszkolnej, animatorów klubów malucha, studentów, rodziców i dziadków.

 

SmileOD PIŁECZKI DO SCENY w 10 godzin  -WPROWADZENIE DO PEDAGOGIKI CYRKU

Prowadzący : Monika Kalinowska trener Klanzy

Termin: 24.02.1018  sobota 9:00-17:30

Miejsce : SP 123 Kraków ul. Okólna 16

Ilość godzin: 10

Odpłatność : 195 zł., członkowie Klanzy 185 zł.

Ze względu na duże zainteresowanie warsztatami metodycznymi „Od piłeczki do sceny, czyli jak dogonić własny sukces - wprowadzenie do pedagogiki cyrku"  i prośby kontrahentów o mniejszą ilość godzin, autorki przygotowały wersję skróconą „Od piłeczki do sceny w 10 godzin", która jest wycinkiem najprostszych metod cyrkowych i zawiera m.in. naukę żonglowania i wykonanie niektórych rekwizytów oraz podstawy posługiwania się diabolo i talerzykiem cyrkowym, zabawy z wykorzystaniem sprzętu cyrkowego i prostych rekwizytów.

 

SmileMETODY INTEGRACYJNE W PRACY Z GRUPĄ- WPROWADZENIE DO PEDAGOGIKI ZABAWY -(dawniej Kurs wstępny z pedagogiki zabawy)

Prowadzący: Joanna Niedziałek trener Klanzy

Termin: 2-3.03.2018  piątek : 15:00- 20:00, sobota 8:00-18:00

Miejsce: SP 123 Kraków ul. Okólna 16

Ilość godzin: 20

Odpłatność: 195 zł., członkowie Klanzy: 185 zł.

Warsztaty umożliwiają poznanie zasad i podstaw pedagogiki zabawy oraz założeń metody KLANZY, rozwijanie umiejętności organizacji sytuacji początkowych w grupie, prowadzenia dyskusji, prowadzenia zabaw integracyjnych, ruchowych, muzycznych, organizowania imprezy dla dużej grupy, zabaw z chustą, pozyskiwania informacji zwrotnej.

 

SmileDZIESIĘĆ PALCÓW- wpływ muzyki na działalność twórczą dziecka

Prowadzący : Małgorzata Sikora trener Klanzy

Termin : 6.04.2018  piątek : 16:00-20:00

Miejsce: SP 123 Kraków ul. Okólna 16

Ilość godzin : 5

Odpłatność : 95 zł., członkowie Klanzy : 85 zł.

Dzieci są kreatywne z natury, dlatego tę zdolność należy w nich rozwijać i pielęgnować. Radość, którą przeżywa mały artysta pobudza go do dalszej zabawy formą, barwą czy dźwiękiem. Muzyka pobudza twórcze działania,   może pomagać w nawiązywaniu relacji społecznych oraz w kształtowaniu pozytywnych cech charakteru. Podczas warsztatów zaproponujemy wykorzystanie palców w technikach plastycznych połączonych z muzyką oraz proste tańce na siedząco - wyciszające lub pobudzające do działania. Szkolenie adresowane jest do nauczycieli przedszkoli, szkół, świetlic, terapeutów oraz studentów, którzy szukają inspiracji do pracy z dzieckiem.

 

SmileNIEZWYKŁA PRZYGODA - zabawy plastyczno-sensoryczne

Prowadzący : Małgorzata Sikora trener Klanzy

Termin : 8.04.2018  niedziela : 9:00-13:30

Miejsce: SP 123 Kraków ul. Okólna 16

Ilość godzin : 5

Odpłatność : 95 zł., członkowie Klanzy : 85 zł.


Pierwszym etapem uczenia się jest poznawanie przez zmysły.  Jest ono bardzo ważne do harmonijnego rozwoju dziecka. Właśnie w czasie eksperymentowania z różnego rodzaju tworzywami naturalnymi czy sztucznymi budzi się u dzieci odkrywcza radość i wyzwala poznawcza ciekawość, a także wzbogaca się jego rzeczowa wiedza. Sztuka i sensoryka to niezwykła przygoda dla dziecka, to radość, swoboda ekspresji, konkretne umiejętności, odkrywanie swoich możliwości w procesie twórczym. Celem warsztatów jest wspieranie naturalnego rozwoju dziecka, rozbudzenie jego wyobraźni i wrażliwości, które poznaje otoczenie za pomocą zmysłów. Zabawy z kolorem, kształtami i fakturami to propozycje ciekawych zabaw plastycznych połączonych z doświadczeniami sensorycznymi. Warsztaty adresowane są do nauczycieli pracujących z dziećmi przedszkolnymi, szkolnymi oraz pracowników świetlic środowiskowych.

 

SmileTAŃCZY MAŁY, TAŃCZY DUŻY czyli tańce i zabawy ruchowe, do znanych i mniej znanych utworów dla dzieci i rodziców.

Prowadzący:Anna Pokój trener Klanzy i Piotr Pokój trener Klanzy

Termin: 14.04.2017 (sobota) godz. 9:00-17:30

Miejsce: Szkoła Podstawowa  nr 123, ul. Okólna 16, Kraków

Ilość godzin: 10 godz. dydaktycznych

Odpłatność: 155 zł, 145 zł członkowie KLANZY

W programie: układy taneczne do współczesnych utworów muzycznych z różnych stron świata, między innymi z: Afryki, Polski, Ukrainy, Korei, Brazylii, Francji. W tym choreografie do takich hitów, jak: Shakira „WakaWaka", Michel Telo - „Ai Se Eu Te Pego (Nooosa)", PSY - „Gangnam Style". Ciekawe układy taneczne do wykorzystania nie tylko podczas zajęć dydaktycznych, ale również na: festynach, zajęciach i dniach otwartych, imprezach okolicznościowych, itp. Dodatkowo projekty zabaw: ruchowo - matematycznej, plastyczno - technicznych, choreograficznej i literackiej.

 

 

Następne szkolenia będą się pojawiać sukcesywnie.

Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową: szkolenia.krakow@klanza.org.pl wraz z wypełnioną KARTĄ ZGŁOSZENIA ( do pobrania)
Po wysłaniu karty zgłoszenia otrzymacie Państwo potwierdzenie o przyjęciu zgłoszenia pod wskazany adres e-mail.
Prosimy wtedy o wpłatę należności na konto:
Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA Oddział w Krakowie ,
30-611 Kraków, ul. Beskidzka 28/28
PKO BP I O/KRAKÓW 93 1020 2892 0000 5002 0422 8466
z dopiskiem (nazwa szkolenia)

Na szkolenia zapisywane będą tylko i wyłącznie te osoby, które równolegle z wysłaniem KARTY ZGŁOSZENIA wniosą opłatę na konto za szkolenie.

Wpłaty na konto minimum na 7 dni przed rozpoczęciem warsztatów !!!
Brak odpowiedniej ilości wpłat spowoduje odwołanie warsztatów lub zmianę ich terminu. W takim przypadku przysługuje zwrot całości wniesionej wpłaty lub przesunięcie wpłaty na inne, wybrane z naszej oferty szkolenie.
Rezygnacja z zarezerwowanego na szkolenie miejsca tylko drogą mailową min. na 5 dni przed terminem. W przeciwnym wypadku wpłata będzie zwracana w 50 %.
W przypadku nieobecności na warsztatach bez wcześniejszego powiadomienia, nie przysługuje zwrot kosztów.

Do każdej wpłaty na konto automatycznie wystawiamy fakturę na nazwisko osoby wpłacającej. W razie innego nabywcy lub innej formy płatności prosimy to uzgodnić z Dyrektor Centrum Szkoleniowego KLANZA w Krakowie p. Joanną Niedziałek tel. 727 555 717
poniedziałek, środa w godz. 8 30 - 11 30, oraz wtorek w godz. 18 - 20,,
e-mail: szkolenia.krakow@klanza.org.pl

Jeżeli za szkolenie płaci placówka, niezbędne jest potwierdzenie dyrekcji drogą mailową o pokryciu kosztów szkolenia oraz zgoda na wystawienie faktury VAT na placówkę.
W przypadku wpłat dokonywanych przez placówkę prosimy w treści przelewu podać tytuł szkolenia, NIP instytucji oraz imiona i nazwiska uczestników, za których została dokonana opłata.

Faktury wystawiamy w terminie tylko  do 7 dni od daty wpływu pieniędzy na konto.


SmileIstnieje możliwość zamówienia tych lub innych warsztatów z oferty Stowarzyszenia KLANZA dla Państwa placówki.  Prowadzimy szkolenia na zamówienie dla rad pedagogicznych i innych placówek dostosowując program do indywidualnych potrzeb placówki i grona pedagogicznego.

 

Ceny warsztatów na zamówienie:

195 zł za godz. dydaktyczną (na terenie Krakowa)
205 zł za godz. dydaktyczną + koszty dojazdu (poza terenem Krakowa)

Dla warsztatów powyżej 10 godz. dydaktycznych dopuszczamy możliwość negocjacji cen.

Osoby oraz instytucje zainteresowane naszą ofertą warsztatową prosimy składać zamówienia drogą mailową:  szkolenia.krakow@klanza.org.pl

 

 

 

2009 - 2010 Klanza Kraków   •   Wszelkie prawa zastrzeżone
powered by mtCMS   •    Projektowanie stron   •    Pozycjonowanie Kraków